4 czerwca 2022 roku, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią odbył się w naszej parafii festyn pod hasłem „Święty Florian dzieciom”. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na ten upragniony dzień.

W sobotni poranek z niepokojem patrzyliśmy w zachmurzone niebo, z którego raz po raz spadały krople deszczu, jednak Pan Bóg zlitował się, zakręcił kurek z deszczem idealnie na czas festynu, a nawet około południa dał nam zobaczyć piękne słońce :)

Na festynie czekały na najmłodszych (ale nie tylko) różne atrakcje, wśród których można wymienić: malowanie twarzy, zawody zręcznościowe, wzbudzające dużo emocji przeciąganie liny, skoki w workach i wyścigi na dmuchanych piłkach oraz wspólne tańce.

Dzięki Panom Policjantom z Komendy Miejskiej w Sosnowcu, którzy przyjechali do nas z dwoma psami policyjnymi – Largo i Marvelem, mogliśmy obserwować z bliska, jak wygląda współpraca funkcjonariusza z psem, co zazwyczaj możemy oglądać tylko w telewizji. Druhowie Strażacy odsłaniali przed chętnymi tajniki strażackiego wozu bojowego.

Oczywiście nie zabrakło też czegoś dla brzuszka, który po fizycznej aktywności domagał się uwagi swoich właścicieli. Można było zaspokoić jego wołanie smacznym żurkiem, pysznymi kiełbaskami z grilla, a także (dla preferujących słodkości) licznymi rodzajami ciast upieczonych specjalnie na tę okazję.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i energię włączając się w organizację naszego parafialnego festynu.  I cieszymy się z każdego z Was, kto (mimo krążących deszczowych chmur) odważył się wziąć udział w tym wydarzeniu. Największą radością jest wiedzieć, że jest dla kogo się starać i działać. Do zobaczenia na następnym festynie „Święty Florian dzieciom”.

foto: Ewa Klimczyk, Piotr Zimnal