A- A A+

Świąteczny wystrój naszego kościoła

Chyba wszyscy lubimy czas Bożego Narodzenia, bo w tym okresie wystrój naszego kościoła jest naprawdę niezwykły. Wśród pięknie ubranych i oświetlonych choinek w tym roku pojawiły się dwie wyjątkowe. Znajdują się na nich wykonane przez dzieci aniołki oraz serca, które przynosiły przez cały adwent na Msze św. roratnie.

 Drukuj  Email

Imieniny ks. Krystiana

3 grudnia po porannej Mszy św. o godz. 7.00 przedstawiciele Parafii złożyli życzenia imieninowe Ks. dr Krystianowi Kucharczykowi. Najpierw uczynił to Ks. Prałat Stefan Wyporski - Proboszcz, a po nim delegacja wszystkich ruchów przykościelnych i wszystkich parafian.

 Drukuj  Email

Imieniny księdza Marcina

12 listopada Parafia św. Floriana obchodziła Imieniny Ks. Marcina Słodczyka. Życzenia od wszystkich wspólnot i parafian złożyła Księdzu Marcinowi delegacja po Mszy św. o godzinie 12.30. Są to pierwsze imieniny ks. Marcina w naszej Parafii, Jego pierwszej po święceniach kapłańskich.

 Drukuj  Email

Imieniny i urodziny Ks. Prałata Tadeusza Kamińskiego

Parafia św. Floriana pamięta o swoim pierwszym Proboszczu i Budowniczym Kościoła, a także Twórcy Parafii św. Floriana w Sosnowcu - Ks.Prałacie mgr Tadeuszu Kamińskim. Podobnie jak w zeszłym roku, Ks. Prałat Stefan Wyporski - aktualny Proboszcz, zaprosił do Parafii ks. Prałata Tadeusza Kamińskiego swojego poprzednika na Mszę świętą w dniu 22.10.2017 na godz. 12.30.

 Drukuj  Email

Różaniec do granic - przyłącz się do akcji!

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. 

 Drukuj  Email

Różaniec do Granic – Chałupki

7 października członkowie naszej wspólnoty parafialnej św. Floriana wraz z przedstawicielami wspólnot sosnowieckich parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz Miłosierdzia Bożego udali się na przejście graniczne w Chałupkach, aby w zjednoczeniu z ponad milionem Polaków wspólnie odmówić wszystkie części Różańca świętego na granicy.

 Drukuj  Email

Dziękczynienie za budujących kościoły

W roku srebrnego jubileuszu naszej Diecezji nie zapominamy o kapłanach, którzy w niełatwych przecież czasach podjęli się trudu budowy nowych kościołów. 30 września w Będzinie odbędzie się specjalna Msza św. w intencji budowniczych, na którą zaprasza Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Pamiętajmy w modlitwie o budowniczym naszej świątyni - ks. Prałacie Tadeuszu Kamińskim, jak również naszym obecnym Proboszczu - ks. Stefanie Wyporskim - budowniczym kościoła w parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Dąbrowie Górniczej.

 Drukuj  Email

Informacja

Serdecznie przepraszamy wszystkich Parafian i okolicznych mieszkańców za zakłócenie ciszy dzisiejszej nocy, które spowodowane jest niespodziewaną awarią naszego parafialnego dzwonu.

 Drukuj  Email