Imieniny i urodziny Ks. Prałata Tadeusza Kamińskiego

Parafia św. Floriana pamięta o swoim pierwszym Proboszczu i Budowniczym Kościoła, a także Twórcy Parafii św. Floriana w Sosnowcu - Ks.Prałacie mgr Tadeuszu Kamińskim. Podobnie jak w zeszłym roku, Ks. Prałat Stefan Wyporski - aktualny Proboszcz, zaprosił do Parafii ks. Prałata Tadeusza Kamińskiego swojego poprzednika na Mszę świętą w dniu 22.10.2017 na godz. 12.30.

Różaniec do Granic – Chałupki

7 października członkowie naszej wspólnoty parafialnej św. Floriana wraz z przedstawicielami wspólnot sosnowieckich parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz Miłosierdzia Bożego udali się na przejście graniczne w Chałupkach, aby w zjednoczeniu z ponad milionem Polaków wspólnie odmówić wszystkie części Różańca świętego na granicy.

Dziękczynienie za budujących kościoły

W roku srebrnego jubileuszu naszej Diecezji nie zapominamy o kapłanach, którzy w niełatwych przecież czasach podjęli się trudu budowy nowych kościołów. 30 września w Będzinie odbędzie się specjalna Msza św. w intencji budowniczych, na którą zaprasza Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Pamiętajmy w modlitwie o budowniczym naszej świątyni - ks. Prałacie Tadeuszu Kamińskim, jak również naszym obecnym Proboszczu - ks. Stefanie Wyporskim - budowniczym kościoła w parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Dąbrowie Górniczej.

Informacja

Serdecznie przepraszamy wszystkich Parafian i okolicznych mieszkańców za zakłócenie ciszy dzisiejszej nocy, które spowodowane jest niespodziewaną awarią naszego parafialnego dzwonu.

Modlitwą rozpoczynamy nowy rok szkolny

W pierwszym dniu nowego roku szkolnego, już po jego oficjalnym rozpoczęciu w naszym kościele odprawiona została Msza św. o godz. 16.00 w intencji wszystkich dzieci, rodziców i nauczycieli o Boże błogosławieństwo i pomoc Ducha Świętego  na najbliższe dziesięć miesięcy nauki. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Stefan Wyporski.

Pielgrzymka na imieniny Mamy

Sierpień to czas najpiękniejszych uroczystości Maryjnych. Wśród nich szczególne miejsce w sercu każdego Polaka ma uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Pani Jasnogórskiej. Tegoroczne obchody przebiegały w wyjątkowo podniosłej atmosferze, ponieważ świętowaliśmy trzechsetlecie koronacji cudownego wizerunku. Była to pierwsza poza Rzymem  koronacja wizerunku Maryi koronami papieskimi.

Oaza wakacyjnie w Lubomierzu

W czasie kończących się powoli wakacji młodzież i dzieci naszej Parafii uczestniczyły w rozmaitych wyjazdach modlitewno-wypoczynkowych. Taki niewątpliwie charakter miała Oaza Nowego Życia i Oaza Nowej Drogi, której uczestnicy wybrali się do Lubomierza. Jednym z kapłanów, którzy towarzyszyli młodzieży był ks. Jan Rogowski.

Różaniec do granic - przyłącz się do akcji!

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.

Witamy nowych kapłanów

Zgodnie z decyzją ks. Biskupa od dnia 27 sierpnia w naszej Parafii posługę duszpasterską rozpoczyna dwóch nowych wikariuszy - ks. Marcin Słodczyk oraz ks. Mirosław Wilk. W Parafii zamieszka także ks. dr Grzegorz Koss. Wszystkim kapłanom życzymy Szczęść Boże!