A- A A+

Wspomnienie św. Krzysztofa i modlitwa o bezpieczeństwo na drodze

Wprawdzie św. Krzysztofa - Patrona Kierowców przypada na dzień 25 lipca (wtorek), ale z uwagi na poprzedzającą je o dwa dni niedzielę, w naszej Parafii odbyło się poświęcenie pojazdów. Po każdej Mszy świętej kapłani wychodzili do licznie zgromadzonych przed kościołem kierowców i pojazdów i dokonywali święcenia.

Złożone na tacę datki są przeznaczone na pokrycie kosztów zakupu środków transportu dla księży misjonarzy. Warto przy tej okazji przypomnieć abyśmy, jako kierowcy, ze czcią odmawiali modlitwę kierowcy przed wyruszeniem w drogę, a po dotarciu bezpiecznie do celu podziękowali za to panu Bogu. Zamieszczone niżej zdjęcia dotyczą święcenia po Mszy św. o godz. 11.00, którego dokonał ks. Daniel Bunia.

 

Modlitwa kierowcy:

O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka.Ty jesteś Dawcą Życia - proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków.  Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen. Święty Krzysztofie módl się za nami.

 


foto: Piotr Zimnal

 Drukuj  Email

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież