„Ksiądz musi mieć ogromne serce” – pożegnanie kapłanów

26 sierpnia Mszą św. dziękczynną o godz. 18.00 pożegnaliśmy ks. Jana Rogowskiego oraz ks. Daniela Bunię w ich ostatnim dniu posługi w naszej Parafii. Po pięciu i dwóch latach pobytu w św. Florianie decyzją ks. Biskupa zostali oni skierowani na nowe placówki.

W ciągu tych kilku lat wydarzyło się zbyt wiele, by spróbować choćby streścić całe dobro, które dzięki tym kapłanom stało się udziałem naszej parafialnej wspólnoty. Zapewne i każdy z nas ma swoje osobiste wspomnienia, które nosi w swoim sercu i za które ks. Janowi i ks. Danielowi jest wdzięczny. Możemy zastanawiać się czemu ta zmiana jest w tym, a nie innym momencie, ale tak jak w słowach podziękowania zaznaczył ks. Jan kapłan nie jest przypisany do jakiejś konkretnej Parafii, ale musi mieć ogromne serce, aby zmieścić w nim tych wszystkich, których na całej drodze swojego kapłaństwa spotka. Uznając więc wolę Pana Boga wyrażoną decyzją ks. Biskupa okazujemy  dziś swoją wdzięczność za lata, które było nam dane wspólnie przeżyć. Niech wszelkie wyświadczone przez Was dobro zostanie stokrotnie wynagrodzone, a Boże Słowo, które sialiście na „floriańskiej” ziemi wyda obfite plony.

Życzymy Wam drodzy Kapłani, abyście na swoich nowych parafiach zostali otoczeni modlitwą. Ważne jest zdrowie, ludzka życzliwość i pomyślność, ale gdy tego wszystkiego zabraknie to modlitwa jest siłą pomagającą przetrwać wszelkie burze. My ze swej strony także będziemy starali się być dla Was takim „modlitewnym zapleczem”. Wielkie Bóg zapłać! Wszystkiego błogosławionego! Szczęść Boże!

foto: Ewa Klimczyk, Piotr Zimnal