A- A A+

Pielgrzymka na imieniny Mamy

Sierpień to czas najpiękniejszych uroczystości Maryjnych. Wśród nich szczególne miejsce w sercu każdego Polaka ma uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Pani Jasnogórskiej. Tegoroczne obchody przebiegały w wyjątkowo podniosłej atmosferze, ponieważ świętowaliśmy trzechsetlecie koronacji cudownego wizerunku. Była to pierwsza poza Rzymem  koronacja wizerunku Maryi koronami papieskimi.

Imieniny to czas radości, spotkania i rozmowy. Ponad tysiąc osób z terenu naszej diecezji postanowiło spędzić go na pieszej pielgrzymce i tam we wspólnocie sióstr i braci wielbić Maryję – Matkę naszego Zbawiciela. Trzy dni drogi do polskiej Kany były czasem niezwykłej duchowej przemiany i napełnieniem się Bogiem.

Najradośniejszą grupą XXVI Pieszej Pielgrzymki Sosnowieckiej na Jasną Górę była grupa 4 czyli złota. Do tronu Matki szliśmy z pełnym bagażem intencji i nadziei, że Ta która wszystko rozumie, wstawi się za nami u Syna. Myśl, że idziemy do Mamy nie pozwoliła nam zatrzymać rodzącej się w sercu radości i musieliśmy ją wyrazić głośnym śpiewem, modlitwą i życzliwą braterską atmosferą.

Grupa złota jak zwykle pokazała też „klasę” jeśli chodzi o dyscyplinę i wzajemną pomoc. Od lat bracia i siostry pielgrzymkowe dbają o to, by nikomu nie brakowało noclegu i by wszystkim dobrze się pielgrzymowało. Dzięki życzliwości jednej z sióstr, pani Bogumile  Wróblewskiej, grupa wzbogaciła się w piękne złote chusty. Udało się również zdobyć złote flagi, dzięki którym byliśmy rozpoznawalni już z daleka.

Jest jeszcze jeden powód naszej wielkiej radości. Grupa złota to grupa ciągle odkrywanych talentów. W czasie tegorocznych rekolekcji w drodze swoja grą na gitarze i śpiewem towarzyszyła nam przez jeden dzień siostra Monika Szopa oraz przez całą pielgrzymkę siostra Ewa Klimczyk. To piękne, że nasza grupa nieustanie się rozwija a nasze Siostry choć od niedawna grają na gitarze chętnie dzielą się swoim niewątpliwym talentem i pogodą ducha, nie okazując nigdy zmęczenia i zniechęcenia.

Dziękując za pięcioletnie towarzyszenie grupie 4 miło mi napisać, że w kolejnych latach grupie złotej będzie towarzyszył ks. Szymon Wojciechowski, wikariusz parafii św. Joachima. Za wspaniałe chwile w których rosła wiara i wzajemna miłość i można było doświadczyć żywego Kościoła „Bóg zapłać!" i mam nadzieję do zobaczenia.

Zapraszam wszystkich do fotorelacji, tu najlepiej widać panującą na pielgrzymce atmosferę.

foto: Ewa Klimczyk, Izabela Godzisz, ks. Jan Rogowski

 

 Drukuj  Email

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież