A- A A+

O spotkaniu popielgrzymkowym słów kilka ...

W sobotę 16 września pielgrzymi z IV grupy „Złotej” Pieszej Zagłębiowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę spotkali się na Mszy świętej, aby raz jeszcze podziękować nie tylko za to, że mogli iść, ale że mogli też dotrzeć, jak w czasie Eucharystii podkreślał sprawujący ją ks. Szymon Wojciechowski.

W związku ze zmianami personalnymi w Parafiach od przyszłego roku przewodnikiem naszej grupy będzie ks. Szymon, który obecnie posługuje w Parafii św. Joachima, w której miało miejsce nasze spotkanie. Po Mszy świętej przenieśliśmy się na salkę parafialną, aby wspominać miniony czas i cieszyć się darem przebywania w tej niezwykłej pielgrzymkowej wspólnocie, a ks. Szymon zadbał, aby spotkanie nie odbyło się przy pustym stole.

Nie zapomnieliśmy także o naszym długoletnim przewodniku – ks. Janie Rogowskim, którego przybycie wraz z diakonem Krzysztofem Jabłońskim wywołało na sali gromkie brawa i morze radości.

Wszystkich czytających te słowa już teraz zapraszamy na pielgrzymkę w przyszłym roku. Warto przeżyć też wyjątkowy czas wspólnej modlitwy, śpiewu, radości i tego wszystkiego co trudno ubrać w słowa, ale tych którzy choć raz wybrali się na pielgrzymkowy szlak już zawsze ciągnie na niego z powrotem.

foto: Ewa Klimczyk

 Drukuj  Email

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież