25 lat istnienia Caritas Diecezji Sosnowieckiej

W roku jubileuszu ćwierćwiecza naszej Diecezji kolejne grupy i stowarzyszenia w niej działające świętują swoje powołanie do istnienia. 15 września świętowała diecezjalna Caritas. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy świętej sprawowanej w Bazylice Katedralnej przez bpa Grzegorza Kaszaka.

Po Eucharystii uroczystość przeniosła się do Domu Katolickiego, gdzie po występach artystycznych nagrodzono medalami i dyplomami wszystkich, którzy przez te ostatnie 25 lat w znaczący sposób wzięli udział w działaniach Caritas. Złotym medalem odznaczony został m.in. nasz Proboszcz - ks. Stefan Wyporski – pierwszy dyrektor diecezjalnej Caritas. Jako jeden z trzech Parafii w Sosnowcu wyróżnienie otrzymał nasz Parafialny Zespół Caritas, którego członkowie także wzięli udział w tej pięknej uroczystości.

foto: www.diecezja.sosnowiec.pl