7 października członkowie naszej wspólnoty parafialnej św. Floriana wraz z przedstawicielami wspólnot sosnowieckich parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz Miłosierdzia Bożego udali się na przejście graniczne w Chałupkach, aby w zjednoczeniu z ponad milionem Polaków wspólnie odmówić wszystkie części Różańca świętego na granicy.

Była to odpowiedź na wezwanie Episkopatu Polski, aby otoczyć nasz Kraj modlitewnym różańcem i prosić Pana Boga przez Matkę Bożą o opiekę. Otrzymaliśmy przed wyjazdem błogosławieństwo naszego Proboszcza Ks. Prałata Stefana Wyporskiego, a towarzyszył nam Ks. Ryszard Pietrzak Proboszcz Parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W Chałupkach w Kościele pw. św. Anny wysłuchaliśmy budującego wprowadzenia w tematykę modlitwy różańcowej, oraz uczestniczyliśmy we Mszy świętej z kazaniem. Później przeszliśmy na przejście graniczne w Chałupkach gdzie o godzinie 14.00 wraz z całą Polską odmówiliśmy wszystkie części Różańca świętego wraz ze zgromadzonymi przyjezdnymi i miejscowymi chętnymi patriotami w liczbie około półtora tysiąca, co zajęło nam prawie dwie godziny.

Czas minął szybko, a wrażenia odmawianego w tak licznej grupie różańca, oraz świadomość, że to samo w tym samym czasie czyni ponad milion Polaków, pozostaną na długo w naszych sercach. Korzystając z okazji pragnę podziękować wszystkim, którzy przyłożyli rękę do tego religijno-patriotycznego wyzwania, a szczególnie Pni Stanisławie Dramińskiej, która spięła wszystko organizacyjnie. Jeśli pan Bóg pozwoli dożyć następnego roku, to już zgłaszamy chęć wyjazdu na granicę aby się modlić na różańcu i prosić Matkę Bożą o opiekę i wstawiennictwo do Boga Ojca za naszą Ojczyznę Polskę. Jest to zdanie wszystkich uczestników, którzy doświadczyli czego czegoś bardzo ważnego i podniosłego.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież