Różaniec na Placu Papieskim w 39-tą rocznicę wyboru na papieża Jana Pawła II

16 października o godz. 19.00 zebrali się na Placu Papieskim kapłani i liczni wierni z parafii Dekanatu Św. Jadwigi Śląskiej, aby tu pod Krzyżem i przy pomniku św. papieża Jana Pawła II odmówić część chwalebną różańca świętego.

Zebranych przywitał Ks. Prałat Stefan Wyporski, który następnie przekazał mikrofon Ks. Stanisławowi - sercaninowi, który przewodniczył odmawianiu różańca, dając dla każdej tajemnicy wprowadzenie. Poszczególne dziesiątki różańca odmawiały osoby świeckie - przedstawiciele różnych parafii. Na zakończenie odśpiewaliśmy ulubioną "Barkę" św. Jana Pawła II.

Pogoda nam dopisała. Sosnowiec zachowuje w sercu wielką wdzięczność Bogu za wizytę Papieża w dniu 14.06.1999. Miejsce na którym przebywał święty Jan Paweł II zostało nazwane Placem Papieskim a na nim postawiono solidny krzyż, oraz okazałą figurę na wysokim cokole w kształcie barki. Mamy się czym chlubić, ale też musimy zachować w pamięci nauki, jakie nam święty Papież pozostawił.

foto: Piotr Zimnal