Imieniny i urodziny Ks. Prałata Tadeusza Kamińskiego

Parafia św. Floriana pamięta o swoim pierwszym Proboszczu i Budowniczym Kościoła, a także Twórcy Parafii św. Floriana w Sosnowcu - Ks.Prałacie mgr Tadeuszu Kamińskim. Podobnie jak w zeszłym roku, Ks. Prałat Stefan Wyporski - aktualny Proboszcz, zaprosił do Parafii ks. Prałata Tadeusza Kamińskiego swojego poprzednika na Mszę świętą w dniu 22.10.2017 na godz. 12.30.

Mszę świętą sprawował Solenizant i Jubilat w koncelebrze z ks. Mirosławem Wilkiem, który wygłosił homilię na kanwie niedzielnej Ewangelii. W homilii Ks. Mirosław wspomniał też sylwetkę Jubilata i Solenizanta jako Twórcy Parafii i Budowniczego Kościoła. Po Mszy św. życzenia Solenizantowi i Jubilatowi złożył najpierw Ks. Prałat Stefan Wyporski a po nim Reprezentacja Parafian. Taka uroczystość jak ta, której byliśmy świadkami, bardzo ubogaca i jednoczy Parafię. Bogu niech będą za to dzięki.

foto: Piotr Zimnal