W środę 29 listopada Rycerze Zakonu Grobu Bożego w Jerozolimie przyjechali do naszego kościoła na zaproszenie ks. Prałata Stefana Wyporskiego z relikwiami i ikoną bł. Bartolo Longo.

O godzinie 17.15 po przywitaniu przybyszów i prezentacji Relikwii, oraz ikony zebrani licznie w kościele odmówili część chwalebną Różańca świętego, po którym jeden z Rycerzy Zakonu Grobu Bożego przedstawił sylwetkę bł. Bartolo Longo.

Historia życia Błogosławionego Bartolo Longo jest wołaniem o odmawianie i szerzenie Różańca świętego. Bł. Bartolo Longo jest też Apostołem Nowenny Pompejańskiej znanej i praktykowanej już przez niektóre osoby w naszej Parafii.

Uroczysta Msza Święta koncelebrowana była zwieńczeniem nawiedzenia relikwii i ikony błogosławionego. Na zakończenie wszyscy przybyli do świątyni na tę uroczystość i Mszę świętą mieli możliwość ucałowania relikwii błogosławionego Bartolo Longo.

Przesłaniem tego nawiedzenia jest wezwanie do odmawiania i szerzenia Różańca świętego a także Nowenny Pompejańskiej. Zachęcamy także do odszukanie na stronach internetowych życiorysu bł. Bartolo Longo i przybliżeniu sobie jego sylwetki.

 

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież