Szkolne Koło Caritas z ZSO 5 - najlepszą grupą wolontariacką w ubiegłym roku!

1 grudnia wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas mieszczącego się przy ZSO nr 5 (ul. BMC) uczestniczyli w już drugim Andrzejkowym Balu Wolontariusza.

W gali uczestniczyli również p. Dorota Futyma, p. Wioletta Dądela i p. Izabela Godzisz - opiekunki SKC oraz p. Iwona Chęcińska - dyrektor ZSO nr 5.

Ważnym aspektem balu była dobra zabawa i jak najlepsza atmosfera. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i „wymiatali” na parkiecie, jednak najważniejszym punktem była uroczysta gala, na której były rozdawane nagrody dla najlepszej grupy wolontariatu w roku szkolnym 2016/17.

Komisja zdecydowała że to właśnie nasi wolontariusze zajęli pierwsze miejsce. Puchar oraz dyplom wręczył prezydent miasta Sosnowiec - Arkadiusz Chęciński oraz ks. bp. Ordynariusz Grzegorz Kaszak na ręce naszej pani dyrektor - Iwony Chęcińskiej.

W zeszłym roku szkolnym wolntariusze podejmowali najróżniejsze inicjatywy. M.in. brali udział w akcji "Tak, pomagam" organizowanej na terenie sklepu "Biedronka", polegającej na zbieraniu długoterminowej żywności dla ubogich i potrzebujących. Uczestniczyli również w akcji na terenie sklepu "Auchan" polegającej na zbieraniu funduszy na potrzeby najbiedniejszych ludzi. Nasi wolontariusze opiekowali się również dziećmi z diecezjalnego Domu Matki i Dziecka. Oczywiście to tylko część akcji, które podjęli młodzi wolontariusze.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom z naszego koła, ale nie można zapomnieć również o naszych wspaniałych opiekunach oraz o ks. Janie Rogowskim, bez których nie dalibyśmy rady się zorganizować. To dzięki nim podjęliśmy te inicjatywy i to dzięki nim zwyciężyliśmy.

foto: Oliwier Gołuchowski