W czwartek 21 grudnia grupa szlachetnych Parafian odpowiedziała na apel Ks. Stefana Wyporskiego - Proboszcza i przyszła pod kościół, aby oprawić w stojaki zakupione piękne choinki, a następnie przenieść je do kościoła i w nim ustawić.

Zważywszy, że tych choinek, dość dużych było dziewięć, więc i pracy było sporo. Bardzo dobrze, że są w naszej Parafii tacy chętni do społecznej pracy ludzie, bo dzięki nim wiele rzeczy można zrobić bardzo sprawnie i w poczuciu dobrze spełnionej służby bliźnim a także samym sobie. Prace związane z oprawą choinek w solidne stojaki poszły bardzo sprawnie, dzięki przyniesionym narzędziom, w tym pile spalinowej, oraz umiejętności i zaangażowaniu przybyłych chętnych do pracy. Więcej problemów było już z samym ustawianiem choinek w kościele, ale i z tym ostatecznie i kolegialnie uporano się. Efekt, który zadowolił wszystkich, pokazują poniższe zdjęcia.

Po zakończeniu prac i posprzątaniu ks. Proboszcz Stefan zaprosił wszystkich na kawę. Posłowie: Zbiorowa praca społeczna daje naprawdę dużo satysfakcji i zadowolenia. Po prostu jest się potrzebnym!

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież