Po okresie Adwentu i Rekolekcjach Adwentowych, które przygotowały nas duchowo na święta Bożego Narodzenia nadszedł upragniony czas na ich przeżycie. A to przeżywanie rozpoczęło się Mszą Świętą o północy 24/25.12.2017, tzw "Pasterką" i trwa nadal.

Święta Bożego Narodzenia są dla nas - Katolików czymś wyjątkowym i bardzo ważnym, bo uświadamiają nam niepojętą miłość Boga Ojca, który posyła do nas swego Jednorodzonego Syna Jezusa, aby umożliwić nam pojednanie z Sobą przez wiarę i porzucenie grzechów. Święta Bożego Narodzenia są świętami radości i miłości, w których centrum jest szacunek do Boga, każdego Człowieka i do Rodziny. W polskiej tradycji mają one wyjątkową kultywowaną od wieków oprawę tak wielką, że nawet ludzie uważający się za niewierzących składają sobie życzenia. Świat w okresie tych świąt staje się lepszy. Trzeba zaznaczyć, że szczególnie dzieci oczekują na te święta.

Wszystkim bez wyjątku, którzy przyczynili się do upiększenia i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w naszej Parafii składamy tą drogą serdeczne podziękowania. Niech Pan Wam za to szczodrze wynagrodzi. A teraz trwając nadal w Oktawie Bożego Narodzenia cieszmy się i radujmy z Narodzenia Bożego Syna - Jezusa.

Trzeba też odnotować, że na Mszy św. o godz. 11.00  (co widać na zdjęciach) w dniu 25.12.2017, do grona ministrantów przyjęto czterech chłopców. Przyjęcia dokonał Ks. Prałat Stefan Wyporski - Proboszcz. Ze względu na wyjazd rodzinny do tego grona dzień wcześniej dołączył także jeszcze jeden chłopiec. Całej piątce życzymy niegasnącego zapału do bycia członkiem Liturgicznej Służby Ołtarza.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież