Chyba wszyscy lubimy czas Bożego Narodzenia, bo w tym okresie wystrój naszego kościoła jest naprawdę niezwykły. Wśród pięknie ubranych i oświetlonych choinek w tym roku pojawiły się dwie wyjątkowe. Znajdują się na nich wykonane przez dzieci aniołki oraz serca, które przynosiły przez cały adwent na Msze św. roratnie.

Niezwykle wymowna jest tegoroczna szopka. Spoglądając na nią mamy przed oczami widok, który ukazuje się nam zawsze gdy wychodzimy z kościoła. Pytanie zamieszczone poniżej powinno być dla nas źródłem refleksji - czy opuszczając mury kościoła zabieram w sercu Chrystusa, aby zanieść go do swojego domu, do swoich bliskich i tych wszystkich, których Bóg każdego dnia stawia na mojej drodze?

Symboliczna jest także dekoracja pod ołtarzem. Za tradycyjnie umieszczaną w tym miejscu figurą Nowonarodzonego znajduje się Ewangeliarz, który ma nam przypominać, że Chrystus jest Słowem Życia.

Ta przepiękna dekoracja naszej świątyni niech nie będzie tylko elementem budowania modlitewnego nastroju, ale raczej dzięki tej bogatej symbolice przyczyni się do modlitewnej refleksji nad sensem przeżywanych Świąt Bożego Narodzenia.

foto: Ewa Klimczyk

Komentarze  

0 #1 Piotr ZIMNAL 2017-12-29 23:02
Wielkie dzięki Państwu Rakoczy za twórczy trud i społeczne zaangażowanie przy realizacji tej szopki jak i tylu poprzednich. Macie Państwo talent, którym i nas obdzielacie przez upiększanie naszego Kościoła. Piotr Zimnal
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież