Każdy inaczej doświadcza Bożej obecności ...

W  Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przeżywaliśmy w naszej parafii wielkie święto: grupa dzieci niepełnosprawnych z SP nr 38: Oliwia Malińska, Wojtek Poskart, Filip Bujak, Filip Krzemiński, Gabriel Szczęsny, Paweł Duś, Michał Tworek, Grzegorz Kamyszek, Adam Kasprzyk i Stasiu Kluk, wraz ze swymi rodzicami, przeżywała swoją Pierwszą Komunię Świętą.

Nowa figura naszego patrona

Nowa większa figura św. Floriana jest już przed kościołem. Nową figurę jakiś czas temu zakupił i umieścił w kościele ks. Proboszcz Stefan Wyporski, a my do jej widoku już się przyzwyczailiśmy, bo od kilku miesięcy stała w bocznym ołtarzu. Jednak chyba mało kto, w tym "parafialny" fotograf nie zauważył momentu przeniesienia i zamontowania na cokole nowej większej figury naszego Patrona św. Floriana.

Święty Florian zgromadził swoich czcicieli

Kolejny raz dane nam było przeżyć uroczystość ku czci św. Floriana – patrona naszej Parafii.  W słoneczny wieczór 4 maja Mszy świętej o godz. 18.00 przewodniczył ks. Bp Grzegorz Kaszak w koncelebrze z ks. Prałatem Tadeuszem Kamińskim oraz ks. kanclerzem dr Mariuszem Karasiem. Przed Mszą św. ks. Biskup poświęcił nową figurę św. Floriana, pod którą złożono kwiaty.

Imieniny pana Marka

Jedna z intencji Mszy Świętej w dniu 22 kwietnia o godzinie 12.30 poświęcona była panu Markowi Tomalskiemu - naszemu Organiście z racji Jego imienin. Postać Pana Marka jest nieprzerwanie związana od początku istnienia Parafii z naszym kościołem. Panu Bogu dziękujemy za Jego dar dla naszej Parafii.

Adoracja z Chrystusem Miłosiernym

W Niedzielę Miłosierdzia zebraliśmy się w naszej parafialnej świątyni, aby uroczystym nabożeństwem o godz. 15.00 zakończyć Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Wsłuchując się w teksty z "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny napełnialiśmy się radością płynącą z daru miłosierdzia Bożego.