A- A A+

Każdy inaczej doświadcza Bożej obecności ...

W  Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przeżywaliśmy w naszej parafii wielkie święto: grupa dzieci niepełnosprawnych z SP nr 38: Oliwia Malińska, Wojtek Poskart, Filip Bujak, Filip Krzemiński, Gabriel Szczęsny, Paweł Duś, Michał Tworek, Grzegorz Kamyszek, Adam Kasprzyk i Stasiu Kluk, wraz ze swymi rodzicami, przeżywała swoją Pierwszą Komunię Świętą.

 Drukuj  Email

Nowa figura naszego patrona

Nowa większa figura św. Floriana jest już przed kościołem. Nową figurę jakiś czas temu zakupił i umieścił w kościele ks. Proboszcz Stefan Wyporski, a my do jej widoku już się przyzwyczailiśmy, bo od kilku miesięcy stała w bocznym ołtarzu. Jednak chyba mało kto, w tym "parafialny" fotograf nie zauważył momentu przeniesienia i zamontowania na cokole nowej większej figury naszego Patrona św. Floriana.

 Drukuj  Email

Święty Florian zgromadził swoich czcicieli

Kolejny raz dane nam było przeżyć uroczystość ku czci św. Floriana – patrona naszej Parafii.  W słoneczny wieczór 4 maja Mszy świętej o godz. 18.00 przewodniczył ks. Bp Grzegorz Kaszak w koncelebrze z ks. Prałatem Tadeuszem Kamińskim oraz ks. kanclerzem dr Mariuszem Karasiem. Przed Mszą św. ks. Biskup poświęcił nową figurę św. Floriana, pod którą złożono kwiaty.

 Drukuj  Email

Imieniny pana Marka

Jedna z intencji Mszy Świętej w dniu 22 kwietnia o godzinie 12.30 poświęcona była panu Markowi Tomalskiemu - naszemu Organiście z racji Jego imienin. Postać Pana Marka jest nieprzerwanie związana od początku istnienia Parafii z naszym kościołem. Panu Bogu dziękujemy za Jego dar dla naszej Parafii.

 Drukuj  Email

Adoracja z Chrystusem Miłosiernym

W Niedzielę Miłosierdzia zebraliśmy się w naszej parafialnej świątyni, aby uroczystym nabożeństwem o godz. 15.00 zakończyć Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Wsłuchując się w teksty z "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny napełnialiśmy się radością płynącą z daru miłosierdzia Bożego.

 Drukuj  Email