A- A A+

Zakończenie wielkopostnych rekolekcji

W dniach od 18 do 21 marca przeżyliśmy w naszej Parafii wielkopostne ćwiczenia rekolekcyjne, które prowadził dla nas ks. dr Michał Knapik. Ich podsumowaniem są słowa, które na zakończenie Mszy św. o godz. 7.00 w środę w ramach podziękowań wypowiedział do rekolekcjonisty przedstawiciel Parafii - Piotr Zimnal. Poniżej cytujemy ich treść.

 Drukuj  Email

Postępy prac w remontowanej salce

W styczniu tego roku rozpoczęto pace adaptacyjne dwóch garaży i jednej z salek w budynku katechetycznym z przeznaczeniem na utworzenie z nich jednej dużej sali. Na bieżąco obserwowaliśmy okiem aparatu postępy prac, aby je przedstawić naszym Parafianom, bo nie wszyscy przecież zaglądają w "zakamarki" Parafii.

 Drukuj  Email

Kolędowy Wieczór Uwielbienia

Od kilku już lat drugi piątek każdego miesiąca (poza rzadkimi wyjątkami) to czas Floriańskiego Wieczoru Uwielbienia. W styczniu tradycyjnie śpiewamy w tym czasie przepiękne polskie kolędy. W piątek 12 stycznia we wspólnej modlitwie pomagał nam zespół "Te Deum" z Olkusza, który przyjechał do nas na zaproszenie ks. Marcina Słodczyka.

 Drukuj  Email

Remont salki parafialnej

W budynku katechetycznym trwa remont, którego celem jest powstanie dużej salki parafialnej połączonej z zapleczem kuchennym, która będzie służyć m.in. organizacji spotkań z okazji różnych parafialnych uroczystości. W ostatnim czasie wymieniono okna oraz zrobiona została wylewka.

 Drukuj  Email

Noworoczny koncert kolędowy

W niedzielę 7 stycznia po wieczornej Mszy świętej na zaproszenie ks. Proboszcza Stefana Wyporskiego przyjechał do naszej Parafii chór katedralny "Lutnia". Wraz z artystami mogliśmy tego wieczoru wspólnie kolędować, a wsłuchując się w niezwykłą głębię tekstów kolęd ponownie przeżywać radość Bożego Narodzenia.

 Drukuj  Email