7 stycznia po Mszy świętej o godzinie 7.00, która jak co miesiąc, sprawowana jest w intencji członków Żywego Różańca, odbył się tradycyjny opłatek z udziałem ks. Prałata Stefana Wyporskiego i Głównej Zelatorki Marii Jelińskiej.

W życzeniach ogólnych Ks. Proboszcz wyraził radość z funkcjonowania w Parafii tej pięknej formy modlitwy realizowanej codziennie przez członków trzydziestu Róż Różańcowych, oraz życzył wszystkim wytrwałości i ufności w opiekę Matki Bożej. Wyraził też prośbę o dalszą aktywizację innych Parafian i zachęcanie ich do udziału w modlitwie różańcowej w nowych Różach. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, dodał Ks. Stefan, jak we współczesnych czasach atakującego Kościół ateizmu, liberalizmu i relatywizmu moralnego potrzebna jest wielka modlitwa i zawierzenie się Matce Bożej.

Trzeba odnotować też, że tę niedzielę przeżywaliśmy w intencji modlitw o powołania kapłańskie, a w przedpołudniowych Mszach św. uczestniczył Diakon Krzysztof Jabłoński, który wygłaszał do nas kazanie. Życzymy Mu, aby ziściło się jego kapłańskie powołanie na które oczekuje w tym roku w miesiącu maju.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież