A- A A+

Trzej Królowie znów przemaszerowali ulicami naszego miasta

Orszak Trzech Króli zagościł już na dobre nie tylko w Polsce, ale i w naszym mieście – Sosnowcu. Tego dnia królowie w kolorowych pochodach przemaszerowali z trzech sosnowieckich parafii na Plac Papieski. Jeden z królów, w którego wcielił się Pan Prezydent Arkadiusz Chęciński wyruszył z naszej Parafii.

Przygotowania do przemarszu Orszaku zaczynają się na wiele tygodni przed 6 stycznia. Organizatorzy muszą dołożyć wielu starań logistycznych, by wszystko dopiąć na przysłowiowy ostatni guzik. Dziękujemy więc wszystkim, którzy przyczynili się do tego byśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego mogli w ten wyjątkowy i uroczysty sposób przeżywać.

Tegoroczne świętowanie dodatkowo wspomogła piękna, jak na tę porę roku pogoda. Dzięki niej mogliśmy w radości przeżywać zarówno sam przemarsz, jak i przygotowane na Placu Papieskim występy. Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w tym wydarzeniu, które niewątpliwie jest wyrazem naszej wiary. Już teraz zapraszamy na kolejny Orszak Trzech Króli.

foto: Piotr Zimnal

 Drukuj  Email

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież