Od kilku już lat drugi piątek każdego miesiąca (poza rzadkimi wyjątkami) to czas Floriańskiego Wieczoru Uwielbienia. W styczniu tradycyjnie śpiewamy w tym czasie przepiękne polskie kolędy. W piątek 12 stycznia we wspólnej modlitwie pomagał nam zespół "Te Deum" z Olkusza, który przyjechał do nas na zaproszenie ks. Marcina Słodczyka.

Tym razem adorowaliśmy Pana Jezusa, który nie był umieszczony w prezbiterium, ale w szopce. Miało to nam pomóc jeszcze bardziej wniknąć w bogate treści śpiewanych kolęd. Cieszymy się, że tego wieczoru było nas w kościele nieco więcej i wspólnie mogliśmy chwalić Boga, który dla nas stał się człowiekiem.

Kolejny Floriański Wieczór Uwielbienia odbędzie się 16 lutego i z racji ferii zimowych będzie to wyjątkowo trzeci piątek miesiąca. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, do chwili refleksji, wyciszenia, zatrzymania swego spojrzenia przed Najświętszym Sakramentem. Ten jeden wieczór w miesiącu to tak niewiele naszego czasu, a może to być ten najbardziej wartościowy czas w naszym życiu. Wiele spraw "wyjaśnia się" przed Najświętszym Sakramentem, na wiele pytań Bóg udziela wtedy odpowiedzi, ale to od każdego z nas zależy czy damy Panu Bogu na to szansę.

foto: Ewa Klimczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież