A- A A+

Diecezjalna pielgrzymka do Torunia

W sobotę 14 kwietnia wczesnym rankiem wyruszyliśmy z ks. Stefanem Wyporskim do Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu, skąd razem z Siostrami Karmelitankami udaliśmy się do Torunia na diecezjalną pielgrzymkę w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najpierw odwiedziliśmy Radio Maryja, po którym zostaliśmy oprowadzeni i mogliśmy wysłuchać historii powstania tego dzieła. Po wizycie w Radio i telewizji Trwam pojechaliśmy do Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, by uczestniczyć w Eucharystii, której przewodniczył ks. Bp Grzegorz Kaszak, wraz z licznie przybyłymi kapłanami z różnych parafii naszej diecezji. Homilię bardzo patriotyczną, o wychowaniu naszej polskiej młodzieży i dzieci w duchu miłości do Ojczyzny wygłosił o. Tadeusz Rydzyk – założyciel i dyrektor tych wszystkich dzieł.

Przed Mszą św. pielgrzymi odmówili Różaniec św. biorąc jednocześnie udział w procesji wokół Sanktuarium, której przewodniczył o. Andrzej Laskosz. Po krótkiej przerwie na posiłek już po Mszy św. zebraliśmy się ponownie na modlitwie w Sanktuarium, aby o godz. 15.00 odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie udaliśmy się na zwiedzanie Torunia, w czasie którego zaopatrzyliśmy się w słynne toruńskie pierniki.

Powrót do domu upłynął w dobrej atmosferze, przy modlitwie i śpiewie. Dziękujemy organizatorom za wspólnie przeżyte pielgrzymowanie.

foto: Krystyna Bednarz

 Drukuj  Email

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież