Rok od pierwszego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym

22 kwietnia na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38, które uczą katechetki Aleksandra Serafin oraz Dorota Rola przeżywały rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystą Eucharystię sprawował ks. Proboszcz Stefan Wyporski.

W słowach homilii ks. Proboszcz podkreślił, że jest to uroczystość nie tylko dzieci, ale i ich rodziców, bo wszyscy wspólnie powinni odpowiedzieć sobie na pytanie, jak minął ubiegły rok. Czy dzieci podjęły duchową pracę nad swoim sumieniem? Czy ich rodzice zadbali o to, aby owoce Komunii świętej mogły w nich wzrastać czy też może szybko zapomnieli o choćby tylko coniedzielnych spotkaniach z Chrystusem.

Dzisiejsza niedziela jest początkiem tzw. białego tygodnia, który powinien być dziękczynieniem za dar Eucharystii. Módlmy się za te dzieci, aby odnalazły w Chrystusie prawdziwego Przyjaciela, który w Sakramencie Eucharystii będzie udzielał im wszelkich darów potrzebnych do wzrastania "w łasce u Boga i u ludzi".

foto: Ewa Klimczyk