A- A A+

Drugi dzień wizytacji biskupiej i rocznica I Komunii świętej

W niedzielę 6 maja w drugim dniu wizytacji w naszej Parafii ks. Bp Piotr Skucha o godz. 11.00 odprawił Mszę świętą w intencji dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 40, które rok temu po raz pierwszy przyjęły do swoich serc Pana Jezusa w Komunii Świętej.

W słowach homilii bp Piotr rozważał słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii, w których Jezus nawołuje do wzajemnej miłości. Swoją refleksję Biskup oparł na przypowieści o miłosiernym samarytaninie, w której odnajdujemy piękny przykład braterskiej miłości, do jakiej każdy z nas jest wezwany.

Eucharystia była także okazją do przedstawienia „duchowego dorobku” Parafii, a więc działających w niej grup i wspólnot oraz statystyk życia religijnego, o których powiedział Proboszcz Parafii ks. Stefan Wyporski.

Ciesząc się z obecności bpa Piotra w naszej parafialnej wspólnocie życzymy mu wielu Bożych łask i zdrowia na dalsze lata pasterskiej posługi oraz niegasnącej radości, której przejaw mieliśmy w czasie robienia wspólnego zdjęcia.

foto: Ewa Klimczyk

 

 Drukuj  Email

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież