Zakończenie wizytacji Biskupa Piotra Skuchy

W niedzielę 6 maja o godzinie 12.30 odbyła się Msza Święta, w czasie której wizytujący Parafię Ks. Bp Piotr Skucha spotkał się z grupami modlitewnymi i formacyjnymi działającymi w naszej Parafii. Mszę świętą sprawował kapelan ks. Biskupa - ks. Prałat Piotr Noga.

Na Mszy świętej obecni byli przedstawiciele Kół Żywego Różańca, Straży Honorowej NSPJ, Oazy Rodzin, Chóru Parafialnego oraz Akcji Katolickiej. Biskup Piotr wygłosił homilię do licznie zgromadzonych w kościele mówiącą o potrzebie miłowania bliźniego na wzór Jezusa, nie tylko słowem, ale czynem i swoją postawą. Na zakończenie Mszy Świętej Ks. Prałat Stefan Wyporski - Proboszcz wyraził podziękowanie Ks. Biskupowi za ojcowską troskę i opiekę duszpasterską.

Wizytacja biskupia parafii następuje w okresach pięcioletnich i zawsze jest czynnikiem mobilizującym i umacniającym wspólnotę parafialną. Tak było i tym razem.

foto: Piotr Zimnal