Każdego roku w kościele Nawiedzenia NMP w Sosnowcu ma miejsce Msza św. na zakończenie roku katechetycznego. W tym roku po raz pierwszy po jej zakończeniu wręczono na niej tytuł "Bohatera katechezy". To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest w ramach plebiscytu organizowanego przez Civitas Christiana.

Spośród 11 zgłoszonych przez uczniów i dyrektorów szkół kandydatów (10 katechetów świeckich i jednego księdza - Marcina Wartę) najwięcej głosów w internetowym głosowaniu uzyskała nasza katechetka - Agnieszka Furtacz ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Sosnowcu. Pani Agnieszce gratulujemy i jednocześnie życzymy, aby ziarno Bożego Słowa, które zasiewa w swoich uczniach wydało w przyszłości obfite plony.

foto: www.diecezja.sosnowiec.pl