W dniach 17-19 grudnia zamówiona specjalistyczna firma z Nowego Sącza montowała oczekiwane oporęczenie na podjeździe dla wózków obok schodów wejściowych do kościoła. To oporęczenie, wykonane jest ze stalowych nierdzewnych rurek i oprócz estetyki ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkim wchodzącym do kościoła tak tym, którzy korzystają z wózków, jak i tym naszym starszym Parafianom, którzy wolą unikać schodów.

Przy tej okazji należy zaznaczyć, że względy bezpieczeństwa wchodzących do naszego kościoła wiernych zostały także uwzględnione podczas prac przy schodach i podeście przed wejściem. Zostały one specjalnie tak wykonane, aby były chropowate a nie lśniąco gładkie po to, aby nikt z wchodzących i wychodzących z kościoła nie poślizgnął się i nie przewrócił. Mimo wszystko apelujemy o zachowanie większej ostrożności zwłaszcza w okresie zimy, kiedy występują ujemne temperatury, oraz w czasie opadów deszczu. Montaż oporęczenia na podjeździe wieńczy dzieło i zamyka prace remontowo-odtworzeniowe schodów. 

Chcemy w tym miejscu  serdeczne podziękować Księdzu Proboszczowi Stefanowi nie tylko  za pieczę nad wszystkimi pracami, ale także za wykazywaną wszędzie troskę o solidność i estetykę, co z satysfakcją i radością dostrzegamy.  Wystarczy spojrzeć na odnowiony fronton Kościoła, na nowe schody z centralnym ożywiającym klombikiem i estetycznym funkcjonalnym podjazdem, na trafny dobór lamp, które oprócz tego że dają oświetlenie, to są ładne i dobrze umiejscowione. Dziękujemy Mu też za to, że ma wizję i wytycza sobie i nam kolejne cele do tego, aby nasz kościół był coraz piękniejszy tak duchowo jak i wizualnie.

Na koniec chcemy też podziękować wszystkim tym Parafianom, którzy sercem i groszem wspierają Księdza Proboszcza Stefana, a także tym licznym, którzy bezinteresownie angażują się w małe i większe dzieła służące naszemu Kościołowi tak materialnie jak i duchowo. Bóg zapłać! foto: Piotr Zimnal

Komentarze  

0 #1 Marcin 2014-12-26 12:26
Bardzo ladnie :-)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież