Uroczystym procesyjnym wniesieniem figury nowonarodzonego Jezusa rozpoczęliśmy Pasterkę, a wraz z nią świętowanie Uroczystości Bożego Narodzenia. Przy ołtarzu stanęli wszyscy kapłani posługujący w naszej parafii. Koncelebrowanej Mszy świętej przewodniczył ks. Proboszcz Stefan Wyporski. Liturgię swym śpiewem ubogacił chór parafialny.

Po zakończeniu Eucharystii modliliśmy się jeszcze przed żłóbkiem, do którego w tym roku zakupione zostały nowe figury. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania rodzinie, która od wielu lat zajmuje się przygotowaniem dekoracji na Adwent, Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Dziękujemy także wszystkim, którzy w tym roku mieli swój udział w przygotowaniu i udekorowaniu choinek, które teraz zdobią wnętrze naszej świątyni.

Wszystkim parafianom życzymy trwania w radości z narodzenia naszego Pana i Zbawiciela!


foto: Piotr Zimnal

 

 

Komentarze  

0 #4 Anna 2014-12-28 22:44
A może chociaż z 2 tygodniowym wyprzedzeniem dałoby się publikować plan kolędy? Wśród wielu codziennych obowiązków dla parafian dobrze byłoby wiedzieć wcześniej kiedy będzie kolęda.
--------
Tę kwestię wyjaśnialiśmy kilka komentarzy wcześniej.
Cytować
0 #3 Maja 2014-12-28 21:36
a kto redaguje stronę internetową parafii?
-------
Organista - Pan Marek Tomalski
Cytować
0 #2 piotr 2014-12-27 13:38
kiedy i gdzie będzie można zobaczyć pełny plan kolęd?
------
Plan kolędy będzie na bieżąco podawany na stronie internetowej, w ogłoszeniach, na tablicach informacyjnych a także będzie zamieszczany w parafialnej gazetce
Cytować
0 #1 Stanisław 2014-12-26 04:14
A może by tak zamieścić cały plan kolęd ?
-------
Plan kolędy będzie tworzony z tygodnia na tydzień. W związku z nauką religii w szkołach lub innymi okolicznościami, których nie da się przewidzieć np. pogrzebami stworzenie planu kolędy z góry na kilka tygodni okazuje się potem trudne do realizacji.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież