Uroczystym procesyjnym wniesieniem figury nowonarodzonego Jezusa rozpoczęliśmy Pasterkę, a wraz z nią świętowanie Uroczystości Bożego Narodzenia. Przy ołtarzu stanęli wszyscy kapłani posługujący w naszej parafii. Koncelebrowanej Mszy świętej przewodniczył ks. Proboszcz Stefan Wyporski. Liturgię swym śpiewem ubogacił chór parafialny.

Po zakończeniu Eucharystii modliliśmy się jeszcze przed żłóbkiem, do którego w tym roku zakupione zostały nowe figury. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania rodzinie, która od wielu lat zajmuje się przygotowaniem dekoracji na Adwent, Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Dziękujemy także wszystkim, którzy w tym roku mieli swój udział w przygotowaniu i udekorowaniu choinek, które teraz zdobią wnętrze naszej świątyni.

Wszystkim parafianom życzymy trwania w radości z narodzenia naszego Pana i Zbawiciela!

foto: Piotr Zimnal