W drugi dzień Świąt modliliśmy się szczególnie w intencji ks. Jana Rogowskiego kilka dni po Jego urodzinach i w przeddzień imienin. Na Mszy św. o godz. 11.00 swoje życzenia złożyły dzieci. O 12.30 Mszę św. o Boże błogosławieństwo dla Niego i wszelkie potrzebne łaski  sprawował ks. Proboszcz Stefan Wyporski. Po zakończeniu Eucharystii ministranci oraz członkowie wspólnot parafialnych także przekazali serdeczne życzenia, które poniżej cytujemy.

 

„Święty Jan Chryzostom powiedział, że człowiek najbardziej upodabnia się do Boga wówczas, gdy innym wyświadcza dobrodziejstwa. 

Księże Janie, w ten  szczególny dla Księdza dzień, w imieniu wszystkich tu zgromadzonych, chciałabym podziękować Księdzu za to, że swoją posługą w naszej parafii pokazuje Ksiądz jak bardzo można upodabniać się do Boga. Trud, zaangażowanie, poświęcenie, jakie Ksiądz ofiaruje każdego dnia są dla nas niezwykłym dobrodziejstwem. Dobrodziejstwem, które wypływa z Księdza serca. Dobrodziejstwem, które podkreśla, że właściwa osoba jest na właściwym miejscu.

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć Księdzu siły i wytrwałości w wypełnianiu tego jakże pięknego powołania. Życzymy Księdzu pogody ducha, którą wciąż nas Ksiądz zaraża. Życzymy radości życia, bo jak mawiał Święty Jan Bosko, szatan boi się ludzi radosnych. Życzymy opieki i błogosławieństwa Matki Bożej teraz i na dalszą drogę."

 

foto: Marek Tomalski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież