W sobotni poranek 23 sierpnia rozpoczęła się XXIII Zagłębiowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W grupie IV z naszego dekanatu – św. Jadwigi Śląskiej pielgrzymowało około 80 osób. Naszym duchowym opiekunem był ks. Jan Rogowski, który wraz z klerykiem IV roku naszego Seminarium – Grzegorzem Woszczkiem dbali o zachowanie modlitewnego skupienia w czasie naszej drogi. Przewodnikiem grupy był ks. Grzegorz Maciejewski. Pielgrzymowaliśmy pod hasłem - "Nie lękajcie się przygarnąć Chrystusa".

Jak podkreślał w homilii na rozpoczęcie tej trzydniowej wędrówki ks. Biskup Piotr Skucha najważniejsze jest to, aby nie stracić z oczu celu, do którego się zdąża. Biskup prosił, aby nie koncentrować się na bolących nogach, przebytych kilometrach czy nieprzychylnej pogodzie, ale wciąż w pamięci mieć Matkę Jasnogórską, do której pielgrzymujemy. Mieliśmy możliwość zweryfikowania tych słów w czasie naszej wędrówki. Bóg podarował nam zarówno słońce, jak też deszcz i wiatr. Jednak mimo zmęczenia, bólu czy niesprzyjających okoliczności staraliśmy się zachować pogodę ducha i radość z pielgrzymowania do naszej Matki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wspólnie pielgrzymującym w naszej grupie za obecność, życzliwość, radość, wzajemną pomoc, wsparcie i modlitwę. Mamy nadzieję, że za rok także się spotkamy!

foto: Krystyna Bednarz