Pół godziny przed Pasterką rozpoczęliśmy ostatnią Nowennę przed Uroczystością Bożego Narodzenia. W pięknym śpiewie psalmów i w czytaniach rozbrzmiewała już nasza radość z narodzin Zbawiciela, na którego z takim utęsknieniem czekaliśmy. O północy w uroczystej procesji rozpoczynającej Mszę świętą ksiądz Proboszcz wniósł figurkę nowonarodzonego Jezusa, którego w tym wyjątkowym okresie Bożego Narodzenia będziemy mogli adorować.

Mszę św. „pasterską” koncelebrowali wszyscy kapłani naszej Parafii. Wyjątkowa oprawa muzyczna, którą zapewnił nam jak zawsze chór parafialny oraz niezwykle nastrojowe oświetlenie choinek sprawiły, że nasze serca z jeszcze większą radością wznosiły się w modlitwie ku Bogu, który dla nas właśnie się narodził.

W kazaniu ks. Proboszcz zwrócił uwagę, że Świąt Bożego Narodzenia nie mogą nam przysłonić jego zewnętrzne oznaki, które „czci” współczesny świat, a które nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdziwym świętowaniem. Jak podkreślał ks. Stefan Wyporski powinniśmy sobie zadać dwa pytania - czy my szanujemy życie i czy wiemy dlaczego Jezus się narodził? Warto odpowiedzi na te pytania poddać modlitewnej refleksji i zatrzymać się nad nimi, bo z pewnością pomoże nam to odnaleźć prawdziwy sens Świąt Bożego Narodzenia i naprawdę owocnie je przeżyć.

foto: Piotr Zimnal, Ewa Klimczyk