Pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu to niedziela Świętej Rodziny. W tym roku wypadła ona we wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W naszej Parafii była to więc okazja do modlitwy w intencji posługującego u nas ks. Jana Rogowskiego. Mszę świętą w Jego intencji odprawił o godz. 12.30 ks. Proboszcz Stefan Wyporski.

Na zakończenie uroczystej Eucharystii, o której piękną oprawę zadbała Liturgiczna Służba Ołtarza oraz chór parafialny ks. Proboszcz w obecności wszystkich pozostałych kapłanów złożył Solenizantowi serdeczne życzenia. Po nim uczynili to także przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych. Wcześniej na Mszy św. o godz. 11.00 życzenia popłynęły także z ust ks. Daniela oraz od dzieci. Ks. Jan do podziękowań dołączył cukierki, które czekały na wiernych wychodzących z kościoła.

Z racji Niedzieli Świętej Rodziny na wszystkich Mszach Świętych małżonkowie mogli odnowić swoje małżeńskie przyrzeczenia, a po Mszy świętej dzieci otrzymywały specjalne błogosławieństwo.

Niedziela Świętej Rodziny to dzień, który warto przeżyć rodzinnie i szczególnie modlić się o świętość swojej rodziny. Cieszymy się, że dzisiejszy Solenizant mógł ten dzień spędzić nie tylko w swojej rodzinie parafialnej, ale także w gronie swoich najbliższych – rodziców, chrzestnej i bratanków, którzy wraz z nami uczestniczyli we Mszy świętej. Tą drogą serdeczne życzenia imieninowe – zdrowia i obfitych Bożych darów składamy także tacie ks. Jana, który również nosi imię Jan.

Księdzu Janowi życzymy cytując ks. Proboszcza, aby dalej „spalał się w pracy dla naszej wspólnoty parafialnej”, by Jego kapłaństwo niosło z sobą dobro i wiele łask duchowych dla nas wszystkich, a Jego samego przybliżało do świętości. Niech Święci Patronowie wspomagają Księdza na tej drodze wypraszając jednocześnie potrzebne dary, zdrowie i siłę do wiernego kroczenia za Chrystusem. Szczęść Boże!

 

foto: Ewa Klimczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież