Taize w Rydze – byliśmy tam

Już po raz 39 odbyło się Europejskie Spotkanie Młodych wspólnoty Taize. Tym razem miało ono miejsce w Rydze, przepięknej stolicy Łotwy. Spotkanie ma wymiar modlitwy i spotkania chrześcijan z całej Europy, aby prosić Boga o dar pokoju na całym świecie. Stąd pielgrzymka europejskich spotkań nazywana jest pielgrzymką zaufania przez ziemię. Jest to również czas modlitwy o jedność wszystkich chrześcijan. Do chóru modlących się dołączyła i w tym roku grupa młodzieży z naszej diecezji. Wraz z czterema kapłanami pielgrzymowaliśmy do Rygi, aby doświadczyć wspólnoty uczniów Jezusa, która swoją siłę pokłada w prostocie, wzajemnym dialogu i żarliwej modlitwie kontemplacyjnej.

Powitaliśmy oczekiwanego Boga-Człowieka

Okres Adwentu, tak jak wszędzie w Kościele, był i u nas czasem skupienia i wyczekiwania na narodzenie Bożego Syna Jezusa. Parafia przygotowywała się na to wielkie i radosne wydarzenie w sposób duchowy, poprzez uczestniczenie w adwentowych Mszach świętych jak i rekolekcjach adwentowych, po których licznie przystąpiliśmy do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Więzienie i Boże Miłosierdzie - relacja ze spektaklu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 5 i 6 listopada w Krakowie można było zobaczyć spektakl pt. "Za pięć godzin zobaczę Jezusa", który przygotowany został przez osadzonych z Aresztu Śledczego w Krakowie-Podgórzu. Był to kolejny ze spektakli, w których role zagrali więźniowie. Inicjatorem takiej formy resocjalizacji jest pochodzący z naszej Parafii o. Andrzej Bawer OSST, który w tym Areszcie pełni rolę kapelana.

Jesienne prace przy kościele

Zebrane w zbiórce po blokach pieniądze pozwoliły na uregulowanie płatności za wybrukowanie placu przed plebanią od strony budynku katechetycznego (była to odkładana w czasie, ale pilna inwestycja z uwagi na fatalny stan tego prowizorycznie wyrównanego placu na początku budowy) i na dalsze kontynuowanie prac przy kościele.

Renowacja Krzyża Misyjnego

18 października 2016 roku trzech parafian na prośbę Księdza Proboszcza Stefana Wyporskiego przeprowadziło renowację Krzyża Misyjnego. Przeprowadzenie tej operacji wymagało wynajęcia odpowiedniego bezpiecznego rusztowania, dokładnego wyczyszczenia podstawowej części drewnianej krzyża i zabezpieczenie jej odpowiednią farbą renowacyjno-konserwującą. Serdecznie dziękujemy panom za przeprowadzenie tej potrzebnej renowacji.

Kapłańskie imieniny

W drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego na Mszy świętej o godz. 12.30 modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla ks. Jana Rogowskiego, który dzień później obchodzi swoje imieniny. Ofiarę Eucharystyczną w jego intencji sprawował ks. Proboszcz Stefan Wyporski, który na zakończenie Eucharystii złożył Solenizantowi życzenia.

Noworoczny koncert w naszej Parafii

Już po raz kolejny zapraszamy naszych Parafian i nie tylko na noworoczny koncert, który odbędzie się w niedzielę 8 stycznia 2017 roku o godz. 19.00 w naszej parafialnej świątyni. W słynnym operowym repertuarze wystąpi dla nas pani Karolina Wieczorek, która zaśpiewa przy akompaniamencie pana Marcina Mogiły. Całość wieczoru poprowadzi pan Michał Fiuk. Serdecznie zapraszamy.

Wspólny śpiew pieśni patriotycznych

11 listopada to taki dzień w roku kiedy powinniśmy być dumni z faktu, że jesteśmy Polakami. To święto naszej Ojczyzny, czas gdy historia naszego narodu wybrzmiewa echem minionych wieków i pokoleń. To dzień pamięci, radości, wdzięczności. I taki też zamysł przyświecał koncertowi pieśni patriotycznych, który tego dnia miał miejsce w naszym kościele.

Siostra Maria gościnnie w naszej Parafii

W niedzielę 6 listopada gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Siostrę Marię ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Mogliśmy wysłuchać jej opowieści o założycielu Zgromadzenia - św. arcybiskupie Zygmuncie Szczęsnym Felińskim, jak również dowiedzieć się jak wygląda praca Siostry na placówce na Ukrainie, gdzie obecnie przebywa. Całość tego przemówienia można odsłuchać poniżej.

Gramy dla Julki!

Julka ma 9 lat i jest uczennicą czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 40. Jest piękną, radosną dziewczynką i bardzo chce dalej cieszyć się życiem. Na jej drodze los postawił przeszkodę... złośliwego raka kości. Na szczęście dziewczynka nie poddaje się i nie załamuje i planuje przeskoczyć tę przeszkodę. W niedzielę 30 października odbędzie się akcja charytatywna z przeznaczeniem na rehabilitację Julki.

Imieniny Proboszcza emeryta - ks. Prałata Tadeusza Kamińskiego

23 października na Mszy świętej o godz. 12.30 modliliśmy się o zdrowie, Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla pierwszego Proboszcza naszej Parafii - ks. Tadeusza Kamińskiego z racji zbliżających się Jego imienin. Ofiarę Eucharystyczną w Jego intencji odprawił ks. Jan Rogowski. Poniżej treść życzeń, które wspólnoty parafialne złożyły dostojnemu Solenizantowi.

Modlitwa różańcowa na Placu Papieskim

Jak co roku, zgodnie z pielęgnowaną przez lata tradycją w dekanacie św. Jadwigi Śląskiej, do którego należy nasza Parafia – 16 października spotkaliśmy się na Placu Papieskim, aby w modlitwie różańcowej dziękować za wybór kardynała Karola Wojtyły na Papieża i modlić się za wstawiennictwem naszego świętego już Rodaka.