23 października na Mszy świętej o godz. 12.30 modliliśmy się o zdrowie, Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla pierwszego Proboszcza naszej Parafii - ks. Tadeusza Kamińskiego z racji zbliżających się Jego imienin. Ofiarę Eucharystyczną w Jego intencji odprawił ks. Jan Rogowski. Poniżej treść życzeń, które wspólnoty parafialne złożyły dostojnemu Solenizantowi.

Drogi Solenizancie Księże Prałacie Tadeuszu – nasz pierwszy Proboszczu!

Dzień Twoich Imienin jest dla nas, Twoich pierwszych parafian, dniem szczególnym, bo możemy w nim wyrazić naszą wdzięczną pamięć i złożyć Ci serdeczne życzenia. Ty bowiem mozolnie i wytrwale budowałeś i tworzyłeś naszą Parafię przez trzydzieści lat i byłeś jej pierwszym Proboszczem. Jeżeli wziąć pod uwagę to, że była to jedyna funkcja proboszcza w Twoim kapłańskim życiu, to ma to dla nas - parafian wyjątkowe znaczenie, ponieważ była ona nam przypisana.

Mimo, że od czterech lat jesteś już na zasłużonej kapłańskiej emeryturze, jednak wszystko tu przypomina Ciebie, a nam wydaje się często, że za chwilę zobaczymy Ciebie jak wychodzisz na Mszę świętą, jak zajmujesz się ogrodem, jak doglądasz naszą świątynię i jej obejście. Zawsze Twoje pojawienie się w naszej Parafii jest dla nas miłym wydarzeniem i przypomnieniem tego dobra, którego przez Twoją wierną i oddaną posługę kapłańską doświadczaliśmy wszyscy.

Z całego serca życzymy Ci, aby Twój Patron – święty Tadeusz Juda nadal Cię prowadził i był dla Ciebie wzorem. Czuliśmy to, jak On Cię wspomagał w sprawach trudnych, czasami wręcz beznadziejnych, kiedy wznosiłeś naszą świątynię i tworzyłeś parafialną wspólnotę. Nie zapomnimy tego, że znałeś nasz wszystkich po imieniu i zawsze miałeś czas dla każdego.

Kochany Księże Tadeuszu! Szczere i serdeczne życzenia opieki Bożej, a po ludzku zdrowia i życzliwości, składają Ci dzisiaj wszyscy Twoi Parafianie wraz ze Wspólnotami, które powołałeś do życia i które funkcjonują do chwili obecnej. Chcemy też w tym miejscu i w Twojej obecności wyrazić naszą wdzięczność do Księdza Proboszcza Prałata Stefana Wyporskiego za to, że okazuje Ci szacunek i zaprasza Cię do naszej – Twojej Parafii św. Floriana. Bardzo sobie to cenimy!

Szczęść Boże. Wdzięczni Parafianie Parafii św. Floriana w Sosnowcu.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież