11 listopada to taki dzień w roku kiedy powinniśmy być dumni z faktu, że jesteśmy Polakami. To święto naszej Ojczyzny, czas gdy historia naszego narodu wybrzmiewa echem minionych wieków i pokoleń. To dzień pamięci, radości, wdzięczności. I taki też zamysł przyświecał koncertowi pieśni patriotycznych, który tego dnia miał miejsce w naszym kościele.

Ideą wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych jest przypomnienie niełatwej, ale pięknej historii Polski i jednoczenie nas – Polaków w tej mniejszej parafialnej wspólnocie, którą wszyscy tworzymy.

Wśród wykonawców nie mogło zabraknąć parafialnego chóru, który wykonywał większość pieśni oraz naszego organisty – pana Marka Tomalskiego przygrywającego na organach.

Ogromnie cieszy też fakt, że w koncercie wzięli udział także ci najmłodsi – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38, którzy także dzięki takim przedsięwzięciom, już od małego uczą się miłości do swojej Ojczyzny. Dziękujemy więc Jagodzie Zub, Kamili Cuber, Michalinie Drożdż, Mateuszowi Kuszajowi i Erykowi Pezdzie.

Wielkie wrażenie artystyczne wywarły na nas także występy Katarzyny Mandli oraz pana Sebastiana Kuczka, nagrodzone gromkimi brawami.

Z całego serca dziękujemy także za obecność, poświęcony czas oraz grę i śpiew pani Bożenie Machel, która już nie po raz pierwszy gościła w naszej Parafii (i mamy cichą nadzieję, że także nie po raz ostatni).

Wiadomo, że aby coś powstało musi być ktoś, kto to zainicjuje. Wielkie podziękowania należą się więc ks. Janowi Rogowskiemu za to, że po raz kolejny podjął się organizacji tego koncertu i przygotowania dekoracji.

Ci spośród Was, którzy wspólnie postanowili spędzić tę godzinę w naszej parafialnej świątyni z pewnością nie żałują tego czasu. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się, aby wspólnie śpiewać z miłości i o miłości do naszej Ojczyzny.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież