Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Przez cztery tygodnie przygotowywać będziemy nasze serca na przychodzącego do nas Chrystusa. W „odmierzaniu” tego czasu pomogą nam dekoracje, które pojawiły się w naszym kościele.

Przy ambonie ustawiona została świeca zwana „roratką” – symbolizująca Maryję, od której przede wszystkim powinniśmy uczyć się postawy oczekiwania na Jezusa.

Przed ołtarzem w innej niż dotychczas formie znajdują się cztery świece. Zapalenie każdej z nich symbolizuje rozpoczęcie kolejnego tygodnia adwentu. Choć tradycyjnie temu okresowi liturgicznemu towarzyszy kolor fioletowy, to jednak trzecia niedziela adwentu zwana „Gaudete” wzywa nas do radości i przypisano jej w Liturgii kolor różowy, co także ma odzwierciedlenie w naszej dekoracji.

Po prawej stronie naszej świątyni ustawiona została duża plansza z wymownym napisem – „Świat na Ciebie czeka Panie”. Podzielona jest ona na 24 kwadraty, które każdego dnia (oprócz niedziel) będziemy odsłaniać, aby 24 grudnia zobaczyć co kryje się z drugiej strony.

Na prawym filarze zawieszony został plakat przedstawiający objawienie się Matki Bożej w Fatimie trójce dzieci. W przyszłym roku przeżywać będziemy 100-tu lecie tych objawień, dlatego tegoroczne nauki dla dzieci mają na celu przybliżyć wydarzenia, które rozegrały się w Portugalii. Dzieci każdego dnia otrzymywać będą naklejki i inne elementy, które składają się na grę planszową.

Serdecznie zachęcamy wszystkich Parafian – młodych i starszych do systematycznego uczestniczenia w tych pięknych Mszach świętych roratnich. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów i świec, które gdy niesiemy je zapalone przez nasze osiedla są także świadectwem naszej wiary.

Niech adwentowe symbole, które towarzyszyć nam będą w tym czasie będą dla nas mobilizacją do podjęcia trudu posprzątania naszego wnętrza, abyśmy w każdej chwili naszego życia byli gotowi na przyjście naszego Pana i Zbawiciela.

foto: Marek Tomalski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież