W dolnym kościele są dwa duże niewykończone pomieszczenia, które wykorzystywano na magazynowanie wszystkiego od wielu lat. Gospodarz postanowił zrobić w nich porządek.

Od kilku dni mała grupa parafian wzięła się do segregowania i sprzątania, czego efektem była sterta nieużytecznych rzeczy i odpadów, które należało wywieźć na śmietnik. W tym celu Ks. Prałat Stefan Wyporski - Proboszcz i Gospodarz zamówił podstawienie kontenera i poprosił chętnych parafian do jego załadowania. Załadunek poszedł sprawnie, a efekty porządkowe są widoczne. Zamieszczone zdjęcia pokazują nie tylko fakt załadunku, ale także pomalowane ocieplone ściany plebanii, panią Marię Gabała trudniącą się prowadzeniem wydawania darów Caritas dla potrzebujących nie tylko z naszej parafii, oraz uporządkowane obejście kościoła i plebanii.

Wszystkim, którzy przyczyniają się w jakikolwiek sposób do dobrego funkcjonowania naszej Parafii serdecznie dziękujemy.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież