22 listopada we wspomnienie św. Cecylii, która jest patronką muzyki, na Mszy świętej o godz. 18.00 modliliśmy się o błogosławieństwo Boże dla członków naszego parafialnego chóru. W sposób szczególny naszą modlitwą otoczyliśmy także Pana Marka Tomalskiego – naszego organistę, który właśnie przeżywa jubileusz 30-lecia pracy w naszej Parafii.

Mszę świętą sprawowaną przez ks. Proboszcza Stefana Wyporskiego chór oczywiście uświetnił swoim śpiewem. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim chórzystom, którzy dzielą się z nami swym muzycznym talentem i którzy śpiewem ubogacają nie tylko niedzielne Eucharystie, ale także inne wydarzenia w naszej Parafii, jak na przykład niedawny koncert z racji Święta Niepodległości. Zachęcamy wszystkich, którzy lubią i potrafią śpiewać, aby dołączyli do tej grupy. Próby chóru są w poniedziałki o godz. 19.00.

Pan Marek Tomalski to postać powszechnie znana każdemu z nas. Słyszymy go w kościele i spotykamy w kancelarii. Od 30 lat ubogaca on w wieloraki sposób naszą Parafię i dlatego za ten wspólnie przeżyty czas, za życzliwość i pogodę ducha serdecznie mu dziękujemy.  Jak żartował kiedyś ks. Tadeusz Kamiński Pan Marek „przetrzymał nawet Proboszcza”, a więc życzymy mu nie tyle żeby przetrzymał, ale aby pozostał z nami na wiele kolejnych lat, a Pan Bóg udzielał mu wszelkich potrzebnych darów i obdarzał swym błogosławieństwem.

Niedzielne świętowanie po Mszy świętej przeniosło się na salkę katechetyczną, gdzie przy pięknie i smacznie przygotowanych stołach ucztowano do późnych godzin nocnych. Jak to na chór przystało na spotkaniu nie zabrakło także śpiewów. Radość ucztowania była tym większa, że na spotkanie przybyli wszyscy posługujący  w naszej Parafii kapłani, jak również witany zawsze z wielką serdecznością – ks. Prałat Tadeusz Kamiński.

Serdecznie dziękuję wszystkim członkom parafialnego chóru za możliwość uczestniczenia w tym spotkaniu, oraz za wielką serdeczność i niesamowitą atmosferę tego wieczoru!

foto: Ewa Klimczyk

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież