W czwartym dniu Białego Tygodnia, w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana i wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycieli Wiernych, dzieci pierwszokomunijne ze Szkoły Podstawowej nr 38 wraz z rodzicami, babciami i dziadkami, z Ks. Proboszczem Stefanem Wyporskim, s.Sawianą i nauczycielką III d – P. Hanną Hann wyruszyły dwoma autokarami  na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium w Leśniowie.

Jak to wyraziły dzieci w czasie dialogowanej homilii wygłoszonej przez naszego Księdza proboszcza Stefana, przybyły do Matki Bożej Leśniowskiej, by przez Jej matczyne ręce i serce podziękować Dobremu Bogu za dar I Spowiedzi i Komunii świętej, a także, by prosić o potrzebne łaski i opiekę dla siebie, swoich rodzin, nauczycieli, wychowawców i swoich rówieśników, którzy nie mogli z nami pielgrzymować.

Przed Eucharystią brat zakonny - paulin opowiedział nam bardzo ciekawą historię sanktuarium a następnie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na tle sanktuarium. Najważniejsza była Eucharystia, którą Ks. proboszcz Stefan wraz z drugim kapłanem sprawowali dla nas i dla grupy dzieci pierwszokomunijnych z Parafii Matki Bożej w Kłobucku,  w  której dzieci czynnie uczestniczyły. Po Mszy świętej i oddaniu się w opiekę Matki Bożej był czas wolny na lody, zakup pamiątek a następnie wspólny obiad w restauracji. Ostatnim punktem pielgrzymki był słodki akcent-warsztaty w Manufakturze słodyczy „Hokus pokus”. Dzieci  mogły obserwować proces wytwarzania lizaków i cukierków a także własnoręcznie uformować swoje lizaki. Rodzice mieli czas dla siebie, na kawę i rozmowę, na odpoczynek w ogrodzie. Wszyscy - i mali i duzi - wrócili z pielgrzymki zadowoleni i szczęśliwi, a przede wszystkim umocnieni łaską Bożą.


foto: Oliwier Gołuchowski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież