To już dziesiąty raz, gdy dzieci z naszej parafii mogły uczestniczyć w koloniach parafialnych, a tym razem miejscem naszego pobytu było Bardo. W tym roku w „Wakacjach z Bogiem” z naszej parafii i parafii kroczyckiej uczestniczyło 50 dzieci.

Bardo to urokliwa miejscowość, która znajduje się w Górach Bardzkich, nad rzeką Nysą Kłodzką i nazywana jest bramą Kotliny Kłodzkiej. W tych pięknych okolicznościach przyrody stworzyliśmy prawdziwą wspólnotę. Razem codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, wspólnych zabawach, modlitwach, grach, wycieczkach, spotkaniach w grupach, konkursach, meczach, dyskotekach, warsztatach.

Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą w czasie pobytu czuwała kadra: siostra Anawim, ks. Łukasz, pani Agnieszka, pani Wiola i pani Marcelina.

Zwiedzaliśmy wiele ciekawych miejsc, między innymi Duszniki Zdrój, Wambierzyce, twierdzę „Srebrna Góra”, wędrowaliśmy na Szczeliniec w Górach Stołowych. Braliśmy udział w wielu ciekawych zajęciach np. warsztatach czerpania papieru w muzeum papiernictwa. Tradycyjne bawiliśmy się także w czasie gry terenowej „Podchody”.

Myślę że dla wszystkich był to wyjątkowy czas wspólnoty z Bogiem i ludźmi. Niestety kolonie bardzo szybko minęły, ale mamy nadzieje że słowa, które usłyszeliśmy, rozmowy które prowadziliśmy i przyjaźnie, które zawiązaliśmy przetrwają długo.

Wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tych kolonii i wspierali nas modlitwą bardzo dziękuję. Szczególnie dziękujemy księdzu Mirosławowi Wilkowi za wsparcie finansowe naszego wyjazdu.

foto: Agnieszka Furtacz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież