W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości o godz. 10.30 w naszym kościele odbył się występ patriotyczny zaprezentowany przez dzieci z klasy 4a i 4 b Szkoły Podstawowej nr 40.

Poprzez swój śpiew, recytowane wiersze i przypomnienie faktów historycznych dzieci pomogły nam wrócić naszymi myślami do historii naszego narodu. Historii pięknej, ale i trudnej, ale przede wszystkim historii, z której powinniśmy być dumni.

Dobrze, że w szkołach wciąż tę historię się przypomina, bo „aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć, skąd przychodzi, a naród bez historii błądzi, jak człowiek bez pamięci.”

Widocznym znakiem dumy z przynależności do narodu polskiego jest wywieszenie w tym dniu polskiej flagi. Nie kosztuje nas to wiele wysiłku, a mimo to, tak niewiele flag można dostrzec w oknach i na balkonach naszych mieszkań. Patrząc dziś na dzieci z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami myślę, że my dorośli powinniśmy się od nich uczyć, że z naszych narodowych symboli powinniśmy być dumni i nie wstydzić się tej dumy innym pokazywać.  

foto: Ewa Klimczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież