Po Mszy świętej o godz.11.00 w niedzielę 20 stycznia dzieci, które należą do Róż Różańcowych oraz ministranci spotkali się na parafialnej salce, aby złożyć sobie noworoczne życzenia. Wspólną modlitwę poprowadził ks. Mirosław Wilk. Dzieciom towarzyszyły panie katechetki - Konstancja Michalska oraz Agnieszka Furtacz.

Dzieci miały szansę zjeść przepyszne ciasta przygotowane specjalnie na tę okazję przez panie z Żywego Różańca, choć przyznać trzeba, że niektórym najbardziej smakowały ... opłatki.

Zachęcamy wszystkich do podejmowania trudu modlitwy różańcowej. Jeśli nawet z powodu braku systematyczności dzieci boją się wstępowania do Kół Różańcowych, to warto co jakiś czas, najlepiej wspólnie z rodzicami odmówić choćby tylko jedną tajemnicę różańca. Nie bez przyczyny we wszystkich swoich objawieniach Matka Boża wzywała do tej modlitwy, a często prosiła o to właśnie dzieci. Jest to modlitwa, która niesie ze sobą wiele łask, ale żeby się o tym przekonać trzeba się jej trudu podejmować.

foto: Ewa Klimczyk