Zbliża się radosny czas Bożego Narodzenia. Nie dla wszystkich Święta to czas modlitwy, wspólnych spotkań i suto zastawionego stołu. Wiele rodzin borykających się z trudną sytuacją finansową przeżyje Święta skromnie. Odpowiadając na podstawowe potrzeby rodzin z naszej parafii, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas oraz członkowie Akcji Katolickiej z naszej Parafii wzięli udział w akcji „Tak Pomagam”.

W miniony piątek i sobotę uczniowie zbierali podstawowe produkty żywnościowe takie jak kasze, makarony czy cukier, aby ofiarować je potrzebującym rodzinom. Łącznie zebraliśmy 285 kilogramów żywności długoterminowej. Akcja odbywała się na terenie sklepu „Biedronka” za obopólnym porozumieniem sklepu i Caritas Polska.

Warta uwagi jest postawa naszych Wolontariuszy, którzy zanim podjęli się zachęcania ludzi do udziału w akcji sami zakupili i ofiarowali potrzebne produkty. Jest to postawa godna szacunku, a jednocześnie wzruszająca, bo ujawnia pokłady dobra, które są w naszych podopiecznych.

Również w ramach przedświątecznej zbiórki środków finansowych wzięliśmy udział w kweście na terenie sklepu Auchan, której celem jest pomoc w utrzymaniu i rozwoju Domu Matki i Dziecka w naszym mieście.

foto: Oliwier Gołuchowski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież