Dzień wspomnienia św. Małgorzaty Marii Alacoque, która zwana jest „świętą od Serca Jezusowego” jest świętem wszystkich członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, którzy w środowy wieczór 14 października spotkali się najpierw na Eucharystii, a potem na agapie.

Mszę św. koncelebrowaną o rozwój wspólnoty Straży Honorowej NSPJ w naszej Parafii sprawował ks. Proboszcz Stefan Wyporski wraz z ks. Janem Rogowskim.

Po Eucharystii członkowie Straży spotkali się w salce, aby przy pysznym poczęstunku i w miłej atmosferze przedłużyć radość tego dnia. Comiesięczne spotkania Straży Honorowej odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca, a to wyjątkowe spotkanie było dodatkową okazją do odbycia serdecznych rozmów i umocnienia więzi łączącej członków wspólnoty.

Wszystkim członkom Straży Honorowej z okazji ich święta życzymy, aby za wierne trwanie przy Sercu Jezusa, Bóg obdarzył ich kiedyś nagrodą wiecznego oglądania Bożego Oblicza w niebie.

foto: ks. Jan Rogowski