Tegoroczne rekolekcje dla członków Straży Honorowej i czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego były w tym roku w domu rekolekcyjnym Sióstr Serafitek w Hałcnowie w dniach 26-28 maja br. Poprowadził je nasz diecezjalny opiekun ks. Tadeusz Michałek SCJ. Temat brzmiał – „Pan Bóg przez Maryję ponownie ofiaruje nam miłosierdzie i wszelką nadzieję.”

Pracując w grupach opracowywaliśmy trzy tematy. Po pierwsze -  gdzie jest zawarta tajemnica i moc modlitwy. Po drugie – jak wyrazić w modlitwie najgłębsze pragnienie i najważniejszą prośbę. I po trzecie – jakie akty i uczucia serca i umysłu są najważniejsze w modlitwie.

Oprócz tego każdy dzień był ubogacony w liczne konferencje, modlitwy, adorację, różaniec i koronkę do Bożego Miłosierdzia. Oczywiście było tez dużo czasu wolnego na dyskusje, odpoczynek, posiłki i spacery.

Jest to przepiękne i ciche miejsce tonące w zieleni i kwiatach, gdzie każdy kto tylko chciał mógł skorzystać z tej ciszy i spokoju na własne przemyślenia i osobistą modlitwę. Modlitwę, która płynie z serca, która jest dla nas łaską. Bóg patrzy w ludzkie serce, w głąb duszy naszej i z niej czyta jak z tablicy. Tylko Bóg tak potrafi. Tylko On zna nasze słabości, lęki, przywary i jeśli nasza modlitwa nie będzie prosta i szczera, to będziemy krążyć i nigdy nie dotrzemy z nią do Boga. Ma to być wołanie serca – Jezu ufam Tobie i wszystkie swoje słabości, radości i trudy trzeba oddać Jezusowi. Temu Jezusowi Eucharystycznemu i Temu na Krzyżu. „Panie Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham”.

Po trzech dniach żal było rozstać się z siostrami, które bardzo troszczyły się o nas, jak i z innymi uczestnikami rekolekcji. Ale jak dobry Bóg pozwoli, to może w przyszłym roku znowu się zobaczymy. „Niech żyje Jezus”.

foto: Krystyna Bednarz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież