17 czerwca 2017 roku u stóp Matki Bożej Częstochowskiej zgromadziła się wielotysięczna rzesza czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa w dorocznej pielgrzymce Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Tegoroczne pielgrzymowanie przebiegało pod hasłem - „W sercu Chrystusa lśni blask Serca Jego Matki”.

Nasze pielgrzymowanie to manifestacja wiary, czci i miłości do Bożego Serca, z którego płynie Miłosierdzie. Ten dzień modlitwy i skupienia rozpoczęliśmy w sali Ojca Augustyna Kordeckiego Godzinkami o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, które poprowadziła Dyrektor Arcybractwa siostra Bernadetta Wysocka OVM z Krakowa. Następnie wysłuchaliśmy referatu ks. dra Jacka Ryłko SDB z Krakowa oraz s. Dyrektor odczytała list do Papieża Franciszka, zapewniając Ojca Świętego o naszym oddaniu, miłości i modlitwie.

O godz. 11.00 s. Bernadetta wraz z ks. Walerianem Swobodą poprowadzili nabożeństwo z uczczeniem relikwii św. Franciszka Salezego. Po przerwie na posiłek o godz. 13.30 zgromadziliśmy się na Wałach Jasnogórskich, aby uczestniczyć w Drodze Krzyżowej prowadzonej przez ks. Przemysława Gawlasa z Bielska Białej. Rozważania przygotowali delatorzy Straży Honorowej z różnych ośrodków w Polsce.

Bezpośrednio po niej o godz. 15.00 udaliśmy się do Bazyliki na Mszę św. ponieważ było bardzo zimno i padał deszcz. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. bp Stanisław Salaterski, który też wygłosił Słowo Boże. To był ostatni punkt naszej pielgrzymki.

Cała grupa z ks. Tadeuszem Michałkiem SCJ wróciła do swoich parafii. Dziękując Bogu i Maryi za tę pięknie przeżytą sobotę i za „naładowanie akumulatorów” do następnego spotkania. „Niech żyje Jezus”.

foto: Krystyna Bednarz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież