14 października przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, która jest patronką Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Członkowie tej wspólnoty, tak mocno widocznej w naszej Parafii, uroczyście przeżywali święto swojej patronki uczestnicząc w wieczornej Eucharystii oraz agapie, która miała po niej miejsce.

W kazaniu w trakcie Mszy świętej Ksiądz Proboszcz podkreślał, jak ważne jest trwanie przy Sercu Chrystusa i znalezienie dla Niego czasu pośród wielu obowiązków dnia codziennego. Warto podkreślić, że każdy z nas powinien często pośród swoich zwykłych zajęć wracać myślą do Boga choćby poprzez krótkie akty strzeliste. Ta piękna praktyka pomaga w budowaniu prawdziwie żywej relacji z Chrystusem.

Po pięknie liturgicznie przygotowanej Eucharystii w salce odbyło się spotkanie, w którym oprócz członków wspólnoty uczestniczył ks. Proboszcz Stefan Wyporski oraz ks. Marcin Słodczyk. Szczególnymi gośćmi, którzy odpowiedzieli na zaproszenie p. Krystyny Bednarz byli – ks. Jan Rogowski oraz dk. Krzysztof Jabłoński. Ich przybycie nagrodzono gromkimi oklaskami, a dla zgromadzonych był to kolejny powód do radosnego przeżycia tego wieczoru.

foto: Ewa Klimczyk

 

Komentarze  

0 #1 Krystyna 2017-10-16 08:44
Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym na tą uroczystość oraz za pomoc w przygotowaniu :roll:
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież