„Pójdź o Honorowa Straży pełnić świętą służbę Twą. U stóp Pańskich stań ołtarzy. Otocz Boskie Serce czcią”. Przy Hymnie Straży Honorowej NSPJ w uroczystej procesji wprowadzono sztandary z różnych ośrodków z diecezji sosnowieckiej zaproszonych do wspólnego świętowania XXI zjazdu Straży Honorowej oraz XX-lecia powstania naszej parafialnej wspólnoty Straży Honorowej NSPJ.

Wszystkich licznie zgromadzonych gości i parafian powitał diecezjalny Dyrektor Straży ks. Stanisław Gruca SCJ. O godz. 10.15 rozpoczęliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzili członkowie naszej wspólnoty strażowej. Po Adoracji i krótkiej przerwie ks. Stanisław Gruca SCJ wygłosił referat nt. roli św. Józefa w życiu Pana Jezusa. Jego milcząca obecność na kartach Ewangelii mówi nam o doskonałym wsłuchaniu się w głos Pana Boga, dzięki czemu św. Józef mógł wypełnić powierzoną mu misję „głowy” Świętej Rodziny.

O godz. 11.30 została odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. Stanisława w koncelebrze z pierwszym proboszczem i opiekunem Straży ks. Tadeuszem Kamińskim, obecnym proboszczem i opiekunem Stefanem Wyporskim, byłymi wikariuszami – ks. Janem Rogowskim i ks. Grzegorzem Kopysiem oraz licznie przybyłymi księżmi opiekunami z poszczególnych wspólnot parafialnych. Ks. Mirosław i ks. Marcin pełnili posługę w konfesjonale. Nasza wspólnota strażowa przygotowała oprawę liturgiczną oraz złożyła ofiarę w procesji z darami. Homilię w czasie Mszy świętej wygłosił ks. Prałat Tadeusz Kamiński, w czasie której przypomniał historię powstania i rozwoju naszej wspólnoty .

Po Eucharystii udaliśmy się na dalsze wspólne świętowanie do sali parafialnej na poczęstunek, który przygotowały czcicielki Serca Bożego. Warto wspomnieć, że było to pierwsze spotkanie w nowo wyremontowanej sali parafialnej. Także dlatego był to dla nas i dla ks. Proboszcza Stefana Wyporskiego wyjątkowy i bardzo uroczysty sobotni dzień.

Dziękujemy wszystkim kapłanom, którzy do nas przyjechali. Żałujemy, że ze względu na różne obowiązki nie wszyscy zaproszeni mogli przybyć. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za wszystkie łaski, jakie otrzymaliśmy, za piękną pogodę, za tak liczny udział w spotkaniu oraz za wszelką okazaną życzliwość i pomoc. Wierzymy, że Najświętsze Serce Pana Jezusa ożywi dusze wszystkich naszych parafian, a szczególnie tych, którzy są zapisani na Zegarze do Godziny Obecności, a może o tym zapomnieli. Niech zapragną czerpać z tego zdroju źródła i świętości wszelkie łaski dla siebie i bliźnich. Zapraszamy chętnych do wstąpienia w szeregi Czcicieli Serca Bożego. I już dzisiaj zapraszamy na kolejny Jubileusz – już za 5 lat – co daj Panie Boże!

foto: Ewa Klimczyk

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież