„W mocy Ducha Świętego – Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.  Taki temat zaproponował nam ks. Stanisław Gruca SCJ – diecezjalny opiekun Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa na rekolekcjach, które przeżyliśmy od 1 do 3 czerwca w Domu Rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Wadowicach - Kopcu.

Grupa była dość liczna – 51 osób z różnych parafialnych wspólnot Strażowych. Rozpoczęliśmy Mszą świętą w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach, gdzie wzrastał w wierze Karol Wojtyła – późniejszy papież. Po krótkim zwiedzaniu i indywidualnej modlitwie przy chrzcielnicy, gdzie modlił się Ojciec Święty Jan Paweł II udaliśmy się do klasztoru. Po rozlokowaniu się i obiedzie przyszedł czas na zapoznanie się z planem rekolekcji, który był ściśle wypełniony konferencjami i modlitwą zarówno wspólnotową, jak i osobistą. Mieliśmy okazję uczestniczyć w pierwszy piątek w Adoracji i uwielbieniu Najświętszego Sakramentu – prowadzoną przez tamtejszą młodzież.

Zgodnie z tematem przewodnim konferencje rekolekcyjne poświęcone były Duchowi Świętemu:

- Duch ogień – przebaczenie,

- Duch woda – chrzest,

- Duch miłości – wspólnota.

Prowadziliśmy również rozmowy na temat rozeznawania duchów, charyzmatów i uzdrowienia duchowego. Prowadziliśmy też prace w grupach na temat owoców Ducha Świętego oraz wcielania ich w życie osobiste, rodzinne i parafialne.

Wspólnotowo i osobiście adorowaliśmy i wielbiliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie – z modlitwami o uwolnienie duchowe wraz z indywidualnym błogosławieństwem. Duch Święty działał w nas. Rozpalał swoją żarliwością nasze serca pełne miłości do Serca Bożego i do Matki Najświętszej – modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia, Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Różańcem czy Godzinkami.

W niedzielę skończyliśmy nasze trzydniowe skupienie. Po Uroczystej Eucharystii, gdzie przyjęliśmy Jezusa w Komunii pod dwoma postaciami i podziękowaniu naszemu drogiemu ks. Stanisławowi, który pełnił posługę duchową, a zarazem był wykładowcą i przyjacielem, powróciliśmy do swoich rodzin napełnieni Bożą radością i pokojem Ducha.


foto: Krystyna Bednarz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież