W pierwszy czwartek miesiąca – 3 stycznia podczas wieczornej Mszy świętej o powołania kapłańskie i zakonne, którą odprawił ks. Krystian, wspólnota Straży Honorowej NSPJ wzbogaciła się o kolejnego wiernego czciciela Serca Bożego. Został nim Jan Adamczyk, który został uroczyście włączony do grona naszych członków.

Po Eucharystii oraz modlitwie przy wystawionych Najświętszym Sakramencie udaliśmy się na salkę parafialną, aby dalej ucztować. Spotkanie noworoczne przy opłatku to jest ten niezwykły czas, bo pomaga nam dbać o dar jedności czcicieli Serca Jezusowego. Szkoda, że nie wszyscy to dostrzegają. Moc płynąca z bycia razem jest ogromna. Tradycja Kościoła, pobożność z której wyrośliśmy, wspólne śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem pomaga nam przeżywać te spotkania nie tylko to noworoczne, ale i te comiesięczne jeszcze ściślej z Sercem Jezusa. Bo naszą domeną jest Miłość, Cześć i Wynagrodzenie.

Dziękujemy ks. Prałatowi Stefanowi Wyporskiemu, że uczestniczył w tym spotkaniu. jesteśmy wdzięczni za dobre słowo pod naszym adresem. Dziękuję wszystkim, którzy upiekli pyszne ciasta i pomogli zorganizować nasze spotkanie.

Życzymy wszystkim członkom Straży Honorowej najświętszego Serca pana Jezusa, a zwłaszcza tym chorym, którzy nie mogli radować się z nami wiele łask Bożych. Niech Was Jezus przytuli do Swego Serca i pociesza w trudnych chwilach. Dziękuję wszystkim, którzy nie pogardzili zaproszeniem.

„Niech żyje Jezus”

foto: Ewa Klimczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież