Obecny rok przeżywamy jako czas Jubileuszu 150-lecia powstania Arcybractwa Straży Honorowej na polskich ziemiach. W związku z tym wydarzeniem tegoroczne rekolekcje przeżywaliśmy w duchu wdzięczności.

Czyniliśmy to w „Cieniu dwóch Serc” – Miłosiernego Serca Jezusa (będąc w Łagiewnikach u św. Siostry Faustyny i w Centrum św. Jana Pawła II) oraz Niepokalanego Serca Maryi (w Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa w Krakowie-Płaszowie). Rekolekcje poprowadził ks. Stanisław Gruca SCJ – diecezjalny Dyrektor Straży Honorowej NSPJ w Sosnowcu. Dom rekolekcyjny „Domus Mater” w Krakowie, to macierzysty Dom Księży Sercanów, którzy przybyli na polskie ziemie.

Te trzy dni przeżywaliśmy w bliskości Serca Jezusowego i Maryi. Każda Eucharystia, modlitwy i konferencje przybliżały nas do Boga, a radość z uczestnictwa można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Dziękujemy Panu Bogu za ten dar, ks. Stanisławowi za ucztę duchową, a wszystkim Siostrom ze wspólnot strażowych za miłą atmosferę. Szczęść Boże.

foto: Krystyna Bednarz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież