We wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque – 14 października wspólnota Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, której ta Święta patronuje spotkała się na Mszy świętej dziękczynnej, którą sprawował ks. Mirosław w koncelebrze z ks. Marcinem.

Święta Małgorzata była mistyczką - od 21 grudnia 1674 r. przez ponad półtora roku Pan Jezus w wielu objawieniach przedstawiał jej swe Serce, kochające ludzi i spragnione ich miłości. Chrystus żądał od Małgorzaty, by często przystępowała do Komunii świętej, jak tylko pozwoli jej na to posłuszeństwo, a przede wszystkim tego, by przyjmowała Go w Komunii świętej w pierwsze piątki miesiąca. W związku z otrzymanym orędziem i poleceniem, aby ustanowiono święto czczące Jego Najświętsze Serce oraz przystępowano przez 9 miesięcy do pierwszopiątkowej Komunii św. wynagradzającej, Małgorzata doznała wielu przykrości i sprzeciwów. Nawet jej przełożona nie wierzyła w prawdziwość objawień. Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa został uznany oficjalnie w 1765 r. przez Klemensa XIII.

W czasie spotkania, które nastąpiło po Mszy świętej wspominano początki utworzenia w naszej Parafii Straży Honorowej NSPJ. Głos zabrała jej założycielka – pani Maria Jelińska, która przypomniała swój ogromny wkład, w tym także materialny w powstanie i funkcjonowanie tejże Wspólnoty.

Pani Krystyna Bednarz, która od wielu lat pełni funkcję zelatorki Straży Honorowej serdecznie zachęca wszystkich Parafian do przyłączenia się do Wspólnoty, aby to wspaniałe dzieło trwania przy Sercu Jezusa trwało i rozwijało się ku pożytkowi ludzi i Bożej chwale!

foto: Ewa Klimczyk

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież